Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).
Propozycja logo przygotowana przez Anię Marciniec, Ingę Białowąs i Bartka Gdowskiego wygrała głosowanie i stała się oficjalnym logo naszego projektu.

1 sierpnia 2013 rozpoczęliśmy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego realizację projektu „Wiele krajów-jedna Europa”,w ramach programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”. Projekt zakłada promocję naszej szkoły, miasta i regionu, a także uświadomienie naszym uczniom, że mogą być dumni ze swego miasta. W czasie trwania projektu uczniowie będą poznawać miasta i szkoły swoich partnerów z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Chorwacji, Turcji, Rumunii i Bułgarii. Nauczycielki j. angielskiego Joanna Fudała i Renata Pobidyńska wzięły udział w wizycie organizacyjnej, która odbyła się w listopadzie, w Puebla de Sanabria w Hiszpanii. Wraz z innymi nauczycielami z partnerskich szkół pracowały one nad szczegółowym planem zadań projektowych. Od 23 lutego do 28.02 2014 pięcioro uczniów naszej szkoły: Dominka Lis, Piotr Pilch, Inga Białowąs, Anna Marciniec oraz Michał Zamirski, pod opieka nauczycielek j. angielskiego, w nagrodę za swoją pracę, zaangażowanie i obecność na wszystkich spotkaniach projektowych, wyjechało do Cambridge, w Anglii, gdzie razem z innymi uczniami z partnerskich szkół pracowali nad projektem. Mieszkając u rodzin angielskich wykorzystywali w praktyce znajomość języka, poznawali kulturę i kuchnię angielską. Wspólnie z kolegami z krajów partnerskich zwiedzali miasto, odkrywali jego tajemnice biorąc udział w grze miejskiej i odwiedzając najsłynniejsze kolegia: King’s College i Trinity College, ten ostatni mogliśmy zwiedzić dzięki uprzejmości naszego absolwenta Damiana Jamroza, obecnie studiującego w Cambridge. Uczniowie wzięli również udział w wycieczce do Londynu, gdzie zobaczyli zmianę wart przed Buckingham Palace, siedzibę Premiera na Downing Street, Trafalgar Square, Leceister Square i Covent Garden-kończąc wizytę w British Museum. Nie sposób wymienić wszystkich korzyści jakie płyną z tego rodzaju spotkań, nie chodzi tylko o porozumiewanie się po angielsku, ale przede wszystkim o poszerzanie swoich horyzontów dzięki spotkaniom z przedstawicielami innych krajów. Dzięki temu, że zebrała się grupa ludzi chcących czegoś więcej, możemy uczestniczyć w spotkaniach międzynarodowych i uczyć się w praktyce o innych krajach. Planujemy jeszcze wizyty w Chorwacji, naszej partnerskiej szkole w Egerze na Wegrzech, Turcji i Bułgarii. Przed naszymi uczniami jeszcze wiele pracy, ale również mnóstwo nowych przygód.


Aby otworzyć prezentację, kliknij w miniaturkę.Prezentacje wykonane w ramach projektu COMENIUS

Aby otworzyć prezentację, kliknij w miniaturkę.