Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

UKS

Uczniowski Klub Sportowy „Słowak” istnieje od maja 2003 roku. Inicjatorami powstania Klubu byli nauczyciele wychowania fizycznego I LO w Przemyślu. Prezesem UKS „Słowak” jest pani Dorota Thier. W skład Zarządu wchodzą również Sekretarz- R. Majewska, Skarbnik- E. Musiał, Członkowie Zarządu Anna Przywalna, P. Trojnar.

Celem powstania UKS-u jako organizacji szkolnej było stworzenie jak najlepszych warunków dla młodzieży chcącej rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania sportowe, a także angażowanie wszystkich uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej jak również wzbogacenie bazy sportowej I LO.

UKS jest stowarzyszeniem skupiającym w swoich szeregach uczniów, nauczycieli i sympatyków szkoły. W swojej dwunastoletniej działalności popularny „Słowak” zaproponował swoim członkom wiele atrakcyjnych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Tradycją stały się organizowane przez nasz Klub jesienne wyprawy integrujące przede wszystkim nowych członków społeczności uczniowskiej ILO połączone z rajdem pieszym, konkursami i zawodami sportowymi oraz wesołą zabawą przy rytmach karaoke. Zimą nasi członkowie rywalizują na przemyskim stoku podczas mistrzostw ILO i GSAILO w narciarstwie i snowboardzie. Klub jest również organizatorem turniejów siatkarskich, rozgrywek międzyklasowych, zawodów sportowych, rajdów pieszych i rowerowych, zajęć z profilaktyki antyalkoholowej.

Istotą działalności „UKS Słowak” są zajęcia rekreacyjno- sportowe, które mają na w celu przygotowanie młodzieży do rywalizacji międzyszkolnej oraz reprezentowania i rozsławiania imienia szkoły na różnego typu imprezach sportowych.

Bardzo ważnym aspektem działalności naszego Klubu jest współpraca z różnymi firmami, urzędami, ministerstwami i aplikowanie po środki finansowe przeznaczone dla stowarzyszeń. W wyniku aktywnej działalności udało się pozyskać dotacje celowe z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Zdobyte fundusze przeznaczone zostały na zakup sprzętu sportowego, strojów sportowych, sprzętu nagłaśniającego, zakup nagród.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć