W dniu 29 października uczniowie klasy IIC wzięli udział w konferencji naukowej organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk oraz Przemyską Bibliotekę Publiczną im. Ignacego Krasickiego. W spotkaniu uczestniczył także dyrektor szkoły Tomasz Dziumak, jako przedstawiciel I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Otwarciem oraz prowadzeniem konferencji zajął się dr hab. Tomasz Pudłocki, zapowiadający kolejno mówców. Tematem spotkania był Przemyśl oraz tereny Galicji, w latach 1900-1939, głównie jednak wykłady dotyczyły okresu 1918 i 1919 roku. Sesja była podzielona na cztery części, a każdy z zaproszonych prelegentów poruszył inne kwestie związane z miastem krajem, życiem społecznym i niepodległością.

Program konferencji - pobierz