1b i 1d we Lwowie

W dniu 22 lutego 2017 roku uczniowie klas Ib i Id wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce o charakterze patriotyczno-edukacyjnym do Lwowa. Rozpoczęła się ona od wyjazdu autokarem spod budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu o godzinie 6.30. Następnie, po dojeździe i odbyciu odprawy celnej, przekroczono granicę Polsko-Ukraińską Medyka/Szeginie. Dalsza trasa do Lwowa przebiegała między innymi przez Mościska, Sądową Wisznię i Gródek Jagielloński.

Pierwszym obiektem, który zwiedziła młodzież był Archikatedralny Sobór św. Jura we Lwowie. Następnie uczniowie udali się do największej lwowskiej nekropolii, w której skład wchodzi Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Obrońców Lwowa (Orląt Lwowskich). Młodzież odwiedziła tu groby między innymi Marii Konopnickiej, Artura Grottgera, Juliana Konstantego Ordona. Delegacja szkolna złożyła kwiaty w miejscu upamiętniającym Orlęta Lwowskie. Następnie uczniowie zwiedzili Teatr Opery i Baletu (Teatr Wielki), Katedrę Ormiańską, Bazylikę archikatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie. Po czym udano się na posiłek, po spożyciu którego uczniowie mieli godzinę czasu wolnego.

O godzinie 18.55 czasu polskiego wycieczka wyruszyła w drogę powrotną do Przemyśla, do którego dotarła po godzinie 23.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć