1b na wycieczce do Krakowa, Zatoru i Oświęcimia.

W dniach 6-7 czerwca uczniowie klasy Ib wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, Zatoru i Oświęcimia. Rozpoczęła się ona wyjazdem z Przemyśla o godzinie 7.00 we wtorek, 6 czerwca. Następnie po kilkugodzinnym przejeździe autokarem uczestnicy wycieczki dotarli do Krakowa, gdzie rozpoczęli zwiedzanie od żydowskiej dzielnicy – Kazimierz. Później spacerem udali się do rynku, zwiedzając po drodze tak niesamowite dzieła architektury, jak: gotycki kościół p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Sanktuarium Męczeństwa św. Stanisława na Skałce i Bazylikę Archikatedralną pw. św. Stanisława i św. Wacława (Katedrę Wawelską), czy Bramę Floriańską. Po dotarciu do rynku rozpoczął się dwugodzinny czas wolny, po którym młodzież została przewieziona do miejsca zakwaterowania – gościnnego i komfortowego Hotelu „Koral”. Na drugi dzień uczestnicy wycieczki mieli okazję spędzić 4 godziny w parku rozrywki „Energylandia”. Później wyruszyli do Oświęcimia, gdzie zwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Pod koniec dnia uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli autokarem w drogę powrotną do Przemyśla, do którego dotarli około północy.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć