25. Finał WOŚP

W niedzielę, 15.01.2017 r. uczniowie z I LO kwestowali na ulicach Przemyśla na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dołączyli do grona 120 tysięcy wolontariuszy 25. Finału WOŚP. W ramach zakupu ze środków zebranych podczas 24. Finału WOŚP Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dokonała zakupu m.in. 2 rezonansów magnetycznych, wysokiej klasy kardiomonitorów czy urządzeń do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, a także wyposażenia laboratoriów onkologicznych. W ramach zakupu dla geriatrii wymieniono ponad 1 500 łóżek z materacami oraz szafkami nocnymi oraz aparaty EKG czy inhalatory.

15.01.2017 r. WOŚP już po raz kolejny - tak jak podczas 11., 12. i 24. Finału, Orkiestra zbierać będzie środki na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych, ale nie zapomni też o seniorach i przekaże również środki na zapewnienie im godnej opieki medycznej. Wolontariusze z I LO kwestujący na rzecz WOŚP w 2017 r.: Bałut Daniel, Król Anita, Radoń Jadwiga, Gaworecka Monika, Kubala Kamila,Trojnar Anita, Mościszko Monika, Andreasik Emilia, Romanko Nina, Kalawska Magdalena, Karaś Ewa, Boratyn Patrycja, Pańczuk Magdalena, Sadowska Katarzyna, Mikruta Aleksandra, Gofryk Marta, Kicman Katarzyna, Podbilska Ewa, Solska Ewa.

Najwięcej udało się zebrać Kamili Kubale – 4350,70 zł. Kamila kwestuje na rzecz WOŚP trzeci rok z rzędu – łącznie zebrała ogromną kwotę 7773,38 zł!

Bardzo serdecznie dziękuję wolontariuszom za poświęcony czas i za to, że mimo niesprzyjającej pogody, z tak wielkim zaangażowaniem od wczesnych godzin porannych kwestowali na rzecz WOŚP. Poniżej na zdjęciu Kamila Kubala z organizatorami WOŚP w Przemyślu.
A.Golatowska-Polańska

Kamila wraz z organizatorami przemyskiej WOŚP