Dnia 17 września 2018r. nasza szkoła wzięła udział w obchodach 79. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę. W uroczystości wzięli udział wydelegowani uczniowie z klasy 1A pod opieką pana Pawła Trojnara. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele ojców Karmelitów Bosych. Następnie odbył się przemarsz pod pomnik poświęcony Zesłańcom Sybiru i Ofiarom Katynia, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Tam nasi uczniowie, w imieniu całej społeczności I Licem Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu złożyli bukiet kwiatów ku czci poległym bohaterom wojennym.