Lasy stanowią nieodłączny element polskiego krajobrazu, są miejscem wypoczynku i rekreacji. To także źródło cennych, ekologicznych surowców - ziół, owoców, grzybów i oczywiście, drewna. Są naturalnym filtrem cywilizacyjnym i "fabryką" tlenu. Regulują obieg wody w przyrodzie, zabezpieczając nas np. przed powodziami. Ochrona lasów to zadanie stojące przed leśnikami, ale warto ich wspierać. My wspieramy!

W kwietniu 2017 roku uczniowie I LO klas Ia, IIe, IId wzięli udział w akcji sadzenia roślin ozdobnych na terenie szkoły wraz z Nadleśnictwem Krasiczyn. Byli to: z klasy Ia - Kacper Górka; z klasy IIE - Klaudia Jodłowska, Adrian Król, Emilia Cielecka, Magda Czerwińska, Angelika Semerko, Aniela Hawajska, Patrycja Adamek, Aleksandra Paczewska, Ewa Lechowicz, Kamil Sidor, z klasy IIC- Gabriela Ostrasz; z klasy IID -Arkadiusz Wojtyła, Maciej Cwynar, Piotr Kijanka, Karol Kołcz, Sebastian Sodowa, Kinga Śnieżek. Posadzili m.in. ligustr pospolity, jaśminowiec wonny, pęcherznicę kalinolistną. Nie mogą doczekać się kolejnej takiej akcji.

Opiekun Klubu Ekologa LYNX, Agnieszka Górka