Bal Niepodległościowy (aktualizacja)

11.11.2018r. w pięknej szkolnej auli I Liceum Ogólnokształcącego odbył Bal Niepodległościowy. Zamysł wspólnego uczczenia tego dnia przez społeczność Słowaka w tak wyjątkowy sposób poddała Zuzanna Szott – uczennica klasy 3a. Samorząd Uczniowski przygotowując bal zadbał o wszystkie szczegóły jego organizacji. W niedzielny wieczór, w szkole bawiło się prawie 200 osób – dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, absolwenci i uczniowie. Przybyli na bal pięknie prezentowali się w strojach z lat 20- tych.

Bal otworzył dyrektor I LO p. Tomasz Dziumak, przewodniczący SU Jakub Kowalczyk i inicjatorka przedsięwzięcia Zuzanna Szott. Następnie wszyscy uczestnicy zatańczyli poloneza i walca angielskiego. Kolejne utwory były prawdziwą podróżą muzyczną – towarzyszyły nam melodie z ostatnich 100 lat.

Bal uświetniły występami: Eryka Woźniak, Karolina Bijan, Klaudia Barszczak, Aleksandra Łygan i Gabriela Potoczniak. Karolina, Eryka, Klaudia i Ola zaśpiewały szlagier 20-lecia międzywojennego ”Odrobina szczęścia w miłości” oraz utwór z 1937 roku „Sex appeal”. Gabriela zaśpiewała "Diamonds are a girl best friend", wykonywaną niegdyś przez słynną Marilyn Monroe.

Charlestona zatańczyły: Martyna Cichocka, Klaudia Godos, Aleksander Mokrauz, Joanna Gwiżdż, Daniela Famulak, Justyna Łapińska, Kacper Szmyd, Kamila Pilch, Karolina Bijan, Marcelina Śmigielska, Monika Baran, Monika Bereźnicka, Regina Jasińska, Weronika Sieńko, Wiktoria Łabinowicz, Katarzyna Kowal, Katarzyna Mocio, Katarzyna Tokarz, Klaudia Barszczak, Jakub Kwieciński.

Quiz ”Lata 20-lata 30”przygotowali i poprowadzili Wiktoria Kaszelny i Grzegorz Adamek. Podczas balu wybrano również naciekawszy strój z lat 20-tych. W tej kategorii zwyciężyli Martyna Skafiriak i Garzegorz Adamek. Bal prowadziły: Aleksandra Stadnik i Eryka Woźniak.

W miłej atmosferze i w rytm muzyki zagranej przez DJ Wojtasa razem świętowaliśmy ten ważny dla nas wszystkich dzień.

Tekst: Anna Golatowska - Polańska
Zdjęcia: Mateusz Basza i Aleksander Kućmierczyk

Link do audycji radiowej Licealiści zorganizowali Bal Niepodległościowy w Radio Rzeszów - posłuchaj