Kierując się przywołaną powyżej sentencją, uczniowie klasy 2f pod opieką pani mgr inż. Agaty Zięby-Warcholak skorzystali z możliwości współpracy z PWSW i w dniu 20 października wybrali się na praktyczne zajęcia laboratoryjne do pięknych, nowoczesnych pracowni: chemicznej i mikrobiologicznej. Zajęcia warsztatowe prowadzone były w małych grupach przez pracowników uczelni: panią dr Magdalenę Marchel i panią mgr Patrycję Naporę. Każdy z uczestników samodzielnie wykonywał eksperymenty i czynności laboratoryjne, m.in. pomiary pH, pipetowanie pipetą automatyczną i miareczkowanie alkacymetryczne.
Wróciliśmy do szkoły zadowoleni z zajęć i z ogromną ochotą na kolejne!