„Ci, którzy wiedzą, wiedzą. Ci, którzy rozumieją, uczą”. Arystoteles
W dniu 13.10.2021r. młodzież I LO uczestniczyła w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie przygotowała klasa 2f we współpracy z Ksenią Ficak i Kacprem Bąk z klasy 2b. Mottem uroczystości były słowa Arystotelesa: „Ci, którzy wiedzą, wiedzą. Ci, którzy rozumieją, uczą”. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień . Wiele ciepłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły pan Tomasz Dziumak, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Z okazji święta Edukacji Narodowej nauczyciele naszej szkoły zostali również uhonorowani przez:

Prezydenta RP:
1. Medal Złoty za Długoletnią Służbę: mgr Marek Magdziak,
2. Medal Srebrny za Długoletnią Służbę: mgr Bożena Opalińska, mgr Agnieszka Organ,
3. Medal Brązowy za Długoletnią Służbę: mgr Aneta Bednarczyk

Ministra Edukacji i Nauki - odznaczenie resortowe:
1. Medal Komisji Edukacji Narodowej: mgr Anna Golatowska-Polańska, mgr Elżbieta Sawicka.

Przyznano również nagrody:
1. MEiN - mgr inż. Katarzyna Harasimowicz-Gąska.
2. Nagroda Prezydenta Miasta: dr Piotr Kisiel
3. Dyrektora Szkoły: mgr Aneta Bednarczyk, mgr Joanna Fudała, mgr Mariusz Fudała, mgr Edyta Hrymak, mgr Marek Magdziak, mgr Renata Majewska, mgr Bożena Opalińska, mgr Agnieszka Organ, mgr Renata Pobidyńska, mgr Paweł Polański, mgr Anna Szopa, mgr Monika Szozda, mgr Paweł Trojnar.