Dzień otwarty SGH

22 października w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie miał miejsce dzień otwarty, w którym wzięli udział uczniowie klas akademickich SGH, w tym 27 uczniów naszej szkoły. Program dnia był bogaty. Licealiści wysłuchali inspirującego wykładu Bartosza Majewskiego pt. „Zwycięskie strategie przedsiębiorstw”. Poza tym na spotkaniu z przedstawicielami Samorządu Studentów zapoznali się m.in. z zasadami rekrutacji i organizacjami studenckimi. Z przedstawionej prezentacji dowiedzieli się też, jak wygląda międzynarodowa współpraca SGH z innymi uczelniami. Poza tym uczniowie usłyszeli o tym, jak szkoła poprzez doradztwo zawodowe pomaga rozpocząć karierę zawodową oraz jakie sukcesy odnoszą absolwenci I LO. Następnie absolwent naszej szkoły, a obecnie student SGH, Mateusz Gemra, oprowadził młodszych kolegów po kampusie uczelni i odpowiedział na ich pytania. Po wizycie w SGH uczniowie mieli jeszcze czas na spacer po centrum Warszawy.