KONKURS RECYTATORSKI ,,HORYZONT SŁOWA”

28 maja 2018 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się pierwszy Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży „Horyzont słowa”. Celem konkursu było przybliżenie uczniom wartościowej literatury oraz zapoznanie ich z tekstami poetyckimi, powstałymi na przestrzeni wieków zarówno w literaturze polskiej, jak i światowej. Konkurs był także okazją do doskonalenia sztuki żywego słowa i pięknego mówienia. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować dwa wybrane teksty literackie (poetyckie lub prozatorskie), w tym jeden o tematyce patriotycznej, w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W kategorii wiekowej klas ponadgimnazjalnych nagrodę otrzymała Maja Haliniak z klasy I a, której opiekunem była pani Beata Kryńska. Gratulujemy uczennicy zwycięstwa.