Dnia 9 grudnia br. w auli szkolnej Słowaka odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego.
VI już edycję turnieju zorganizowało I Liceum Ogólnokształcące natomiast współorganizatorami byli: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie O/Przemyśl, Sportowo – Kulturalny Klub Szachowy w Przemyślu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu.

Turniej miał charakter indywidualny i odbywał się systemem szwajcarskim - kontrolowanym na dystansie 7 rund po 10 minut dla zawodnika. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał arbiter – p. Maciej Karasiński. Rozgrywki odbywały się w miłej choć pełnej skupienia atmosferze. W przerwach między rundami zawodnicy mogli pokrzepić się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Organizatora turnieju.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyli:

I miejsce - Maciej Świszcz
II miejsce – Grzegorz Pańczuk
III miejsce – Dmitry Komarow

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce - Karol Chrzan (II d I LO)
II miejsce - Inga Białowąs (III a I LO)
III miejsce - Piotr Lewicki (II d I LO)

Zdobywcy I, II i III miejsca otrzymali z rąk Dyrektora I LO – p. Tomasza Dziumaka dyplomy i puchary, pozostali zawodnicy pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo, miłym akcentem było wręczenie atrakcyjnych nagród wylosowanym uczestnikom turnieju.

Wszystkim zawodnikom i nagrodzonym gratulujemy i życzymy wielu zwycięstw na szachownicy!

Wyniki oraz fotorelację z turnieju można obejrzeć na stronie: http://s-kksprzemysl.pl/?p=450&dzial=70

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć