Nowa pracownia informatyczna

15 grudnia br., o godz. 12.00 w naszym liceum miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni informatycznej w ramach programu Ministerstwa Obrony Narodowej „Informatyczne Zielone Garnizony”. Dawna pracownia w sali 29 została poddana gruntownemu remontowi, a nowy sprzęt umożliwia modelowanie w środowisku 3D. Dzięki oprogramowaniu Adobe Creative Cloud uczniowie szkoły zyskali również możliwość pracy z zaawansowanymi aplikacjami grafiki cyfrowej i multimediów.

Po uroczystym przecięciu wstęgi i obejrzeniu nowego sprzętu oraz prac uczniów był czas na lampkę szampana, tym razem jednak wymodelowaną komputerowo przez dr. Piotra Kisiela na oczach zaproszonych gości. W dalszej części odbyły się warsztaty prowadzone przez Pana Pawła Polańskiego (programowanie) oraz Pana Piotra Kisiela (grafika cyfrowa) dla zainteresowanych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Przemyśla.

Serdecznie dziękujemy za przybycie gościom. Uroczystość uświetnili swoją obecnością:
Robert Choma - Prezydent Miasta Przemyśla,
Bernadeta Jasińska - Kierownik Oddziału Jakości i Zarządzania Edukacją KO w Przemyślu,
Robert Sosnowski - Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Przemyśl,
Alicja Dobosz - Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 16 w Przemyślu,
Marek Pacławski – Przewodniczący Rady Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu,
Tomasz Dziumak - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego,
Marek Magdziak – Wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego.

Każda z wymienionych wyżej osób z satysfakcją przyjęła fakt powstania tak zaawansowanej pracowni komputerowej w naszym mieście. Pracownia sfinansowana została ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach programu edukacyjnego „Informatyczne Zielone Garnizony”.