Uczniowie z grupy innowacyjnej z języka niemieckiego oraz z klasy 2e uczestniczyli 14.01.2019. w warsztatach zorganizowanych w Bibliotece Austriackiej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Uczestnicy zajęć poznali historię tańca, związane z nim zmiany obyczajów, przypisywane mu znaczenia (chociażby podczas kongresu wiedeńskiego), a także jego urok. Po krótkim przeszkoleniu podjęli wyzwanie i mogli wirować w takt tego eleganckiego i dostojnego tańca. Tak, walc wiedeński słusznie królował na parkietach i pewnie nadal będzie. Dla ochłonięcia po zajęciach uczniowie mogli zobaczyć wystawę „200 lat kolędy -Cicha noc- historia, przesłanie, współczesność”. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Monika Szozda i Agnieszka Organ.