Podsumowanie współzawodnictwa sportowego

W dniu 10 października br. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 w Dębicy odbyło się Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2016/2017. Zawody szkolne organizowane przez Szkolny Związek Sportowy rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych:

dla szkół podstawowych - Igrzyska Młodzieży Szkolnej,
dla gimnazjów - Gimnazjada Młodzieży
dla szkół średnich - Licealiada.

W ubiegłym roku szkolnym zorganizowano tego typu zawody we wszystkich powiatach i prawie wszystkich gminach naszego województwa. Startowało w nich ponad 106 tysięcy młodych sportowców. Zanim wręczono pierwsze nagrody dla najlepszych szkół, gmin i powiatów wyróżniono jeszcze pamiątkowymi medalami, dyplomami i drobnymi upominkami ostatnich laureatów ubiegłorocznych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Aż 163 szkoły ponadgimnazjalne brało udział w zawodach wojewódzkich w kategorii Licealiady. 8 z nich nagrodzono:

3 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu
2 miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy
1 miejsce – V Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

Patronat nad klasyfikacją szkół objęła pani Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty. Zarząd PW Szkolnego Związku Sportowego przyznał honorowe dyplomy „Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego”. Dyplomy otrzymali:

pan Adam Dmitrzak (nauczyciel wf w Gim. Nr 3 Sanok)
pan Jakub Bober (nauczyciel wf w V LO Rzeszów)
pan Krzysztof Nalborski (nauczyciel wf w I LO Krosno)
pan Paweł Trojnar (nauczyciel wf w I LO Przemyśl)
pan Grzegorz Wiernasz (nauczyciel wf w SP Nr 7 Krosno)

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć