Pokazy chemiczne

Pokazy chemiczne – kolejny punkt obchodów Międzynarodowego Roku Chemii w naszej szkole
Dnia 01.12.2011 prawie 160 gimnazjalistów obejrzało dwugodzinne pokazy efektownych doświadczeń chemicznych, zaprezentowanych w auli szkolnej przez koło chemików pod opieką p. Agaty Zięby-Warcholak. Była wybuchowa piana, kwiaty zmieniające kolory, zionące ogniem smoki, a nawet płonący stół. Pokaz liczący około trzydziestu doświadczeń opracował uczeń klasy III h Łukasz Nuckowski, a w prezentacji eksperymentów wspomagali go: Karol Sidor, Hubert Janzer, Tomasz Pawul (III h), Wojciech Zięba (I a), oraz uczeń GSA, Tomasz Warcholak. Obsługą sprzętu komputerowego i kamery zajmowali się Tadeusz Rdzak i Jakub Bednarczyk, a dokumentacją fotograficzną imprezy – Konrad Kawa. Uczniowie szkół z Birczy, Medyki, Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 5 mieli również okazję zwiedzić nasze liceum pod opieką Żanety Hładio, Agnieszki Chodorowskiej, Magdy Skarbek, Karola Sidora i Tomasza Pawula.
Film z pokazów będzie dostępny wkrótce. Obecnie zapraszamy do obejrzenia filmu z poprzedniego pokazu: TUTAJ