Rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego wraz z Dyrekcją, Gronem Pedagogicznym i zaproszonymi gośćmi spotkali się w środę, 19 czerwca w auli szkolnej na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Poprzedziła je Msza św. w Archikatedrze oraz przemarsz ulicami miasta. Uroczystość w auli prowadzili: pani Bernadeta Ożóg oraz Wicedyrektor, pan Marek Magdziak. Rozpoczęła się ona od zaśpiewania hymnu państwowego pod przewodnictwem chóru młodzieży z klasy 2 a, po czym nastąpiło przekazanie sztandaru liceum uczniom klas drugich przez absolwentów. Później przemawiali kolejno: Dyrektor, pan Tomasz Dziumak, Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla, pan Bogusław Świeży, Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów I LO, pan Jarosław Dyrda, Przewodniczący Rady Rodziców, pan Franciszek Grzech oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Jakub Kowalczyk. Wszyscy oni gratulowali osiągniętych sukcesów oraz życzyli zgromadzonej młodzieży roztropnego wykorzystania czasu wakacji.

Główna część uroczystości nastąpiła po odśpiewaniu hymnu szkoły. Pan Dyrektor wręczył nagrody laureatom i finalistom olimpiad, a także konkursów przedmiotowych. Nagrodził też uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem (79 osób) i tych, którzy mieli wzorową frekwencję oraz osoby zasłużone w pracy szkolnego samorządu. Została też przyznana przez Samorząd Uczniowski nagroda za wzorową działalność społeczną dla Zuzanny Szott, absolwentki, która uczęszczała do klasy 3 a. Spotkanie w auli zakończyło się muzycznym występem uczennic klasy I c. Zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia wszystkich nagrodzonych, po czym licealiści rozeszli się do klas. Po odebraniu świadectw promocyjnych od wychowawców rozpoczęli wakacje.

Poniżej lista uczniów klas I i II, którzy odnieśli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych:
Jakub Kowalczyk (2e):
laureat Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej,
laureat Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach,
finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,
finalista Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała,
uczestnik etapu centralnego Olimpiady Przedsiębiorczości;

Jowita Badowicz (1a):
laureatka 3. miejsca Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie;

Karolina Bijan (1c):
laureatka 3. miejsca Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie;

Grzegorz Jasiński (2c):
laureat 7. miejsca Olimpiady Wiedzy o Prawie.

Magdalena Konopka (2c):
laureatka Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej;

Michał Jarosz (2a):
finalista Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1921-56”.

Krzysztof Woś (2e):
finalista Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach;

Wojciech Bardziński (2a):
laureat w Konkursie Chemicznym Politechniki Gdańskiej „Wygraj Indeks”,
finalista Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z chemii,
finalista Olimpiady Społecznej „Zwolnieni z teorii” za projekt „Łyk wiedzy”;

Artur Szałyga (2a):
laureat II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Sprachdoktor”;

Patryk Zawadzki (1f):
laureat II miejsca Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. F. Leji,
finalista Konkursu Matematycznego im. Jana Marszała;

Anna Wirkijowska (1e):
finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Żyj Finansowo! Czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”;

Marek Karbowniczyn (1e):
finalista Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała;

Mateusz Zacharecki (1e):
finalista Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji;

Aleksandra Rabka (2e):
finalistka Olimpiady Społecznej „Zwolnieni z teorii” za projekt „VEGANderstand”;

finaliści Olimpiady Społecznej „Zwolnieni z teorii” za projekt „Łyk wiedzy” z kl. 2a:
Katarzyna Mocio,
Michał Musz,
Kamila Pilch,
Roksana Zając;

Karolina Kotlarczyk (2c):

uczestniczka finału ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej miesięcznika „Charaktery”.

Tekst: Aneta Żurowska
Zdjęcia: Aleksander Kućmierczyk