Słowak pełen gimnazjalistów

22 kwietnia br. w I Liceum Ogólnokształcącym miał miejsce Dzień Otwarty. Szkołę odwiedziła licznie młodzież z przemyskich gimnazjów: nr 1,2,3,4,5, Gimnazjum Salezjańskiego, Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO i Gimnazjum „Morawa”. Nie zabrakło też gimnazjalistów z okolicznych miejscowości: Birczy, Żurawicy, Orłów, Medyki, Hermanowic, Fredropola, Nehrybki, Stubna, Drohojowa, Sośnicy, Wyszatyc, Grochowiec, Huwnik, Krzywczy, Ostrowa, Radymna, Krównik, Skołoszowa i Kalnikowa.

Goście zostali zaproszeni do auli na spotkanie z dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego, Tomaszem Dziumakiem oraz wicedyrektorem, Markiem Magdziakiem. Po prezentacji oferty edukacyjnej szkoły młodzież udała się na zwiedzanie gmachu. Dla gimnazjalistów przygotowano sześć tras, podporządkowanych poszczególnym klasom: a, b, c, d, e, f. Czekało na nich wiele atrakcji: pokazy sportowo – taneczne, chemiczne, biologiczne, zabawy matematyczno-fizyczne, quizy wiedzy, prezentacje multimedialne i 3D w pracowni informatycznej, a także prezentacje historyczne i językowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również sale, których gospodarzami byli strzelcy i harcerze. Poza tym w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa wykładowcy z Wyższej Szkoły Prawa i Administracji z Rzeszowa prezentowali np. działanie wykrywacza kłamstw oraz sprzętu do badań kryminalistycznych. Gimnazjaliści mogli się także zapoznać z działalnością licznych szkolnych organizacji i kół zainteresowań, np. Dyskusyjnego Klubu Filmowego (w Pracowni Filmoteki Szkolnej), Szkolnego Koła PTTK, Koła Ekologów „Lynx”, Szkolnego Koła Caritas, „Klubu 8”. Mieli możliwość wypełnić test zainteresowań, pomocny w wyborze profilu klasy, czy rozegrać partię szachów.

Liceum odwiedziło w ciągu Dnia Otwartego kilkaset uczniów gimnazjów. Wszystkie przygotowane atrakcje cieszyły się wielkim zainteresowaniem przybyłych gości, z których wielu deklarowało chęć dołączenia do społeczności Słowaka.

Zatem – gimnazjaliści – do zobaczenia we wrześniu!

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć