Spotkanie wigilijne w Słowaku

21 grudnia 2016 r. w godzinach wieczornych, w przedostatnim dniu zajęć przed zimową przerwą świąteczną, społeczność naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu opłatkowym, na którym pojawili się także pracownicy administracji, zaproszeni rodzice uczniów na czele z Prezydium Rady Rodziców i emerytowani nauczyciele.

Przybyłych przywitali: Dyrektor Szkoły – Pan Tomasz Dziumak i Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Julia Szczęsna oraz Pan Jacek Betleja, który wraz z młodzieżą przygotował koncert kolęd. Zgromadzeni mieli okazję usłyszeć chór szkolny składający się z uczniów klas: IF, IID i IIF. Licealiści zaśpiewali, m.in. kolędę „W Betlejem”. Marta Gofryk (IIIH), której akompaniował na gitarze Jakub Dańko (IIIH), zaprezentowała „Kolędę dla nieobecnych”, z kolei Małgorzata Świetlicka (IIIC) wykonała „Kolędę Maryi”. Następnie po odmówionej modlitwie przez ks. Grzegorza Czerwonkę, świąteczne życzenia złożyli: Dyrektor Tomasz Dziumak oraz Przewodnicząca SU – Julia Szczęsna.

Pięknie ubrane choinki, świąteczne oświetlenie i śpiewane kolędy wprawiły obecnych w okolicznościowy nastrój. W takiej wyjątkowej atmosferze wszyscy dzielili się białym opłatkiem, znakiem pokoju i miłości, oraz składali sobie nawzajem życzenia świąteczne i noworoczne, aby następnie zasiąść do wigilijnego stołu. Później w miłej atmosferze i z uśmiechami na twarzy wszyscy włączali się do wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd.

Szkolny opłatek wniósł w mury Liceum świąteczną atmosferę, był wspaniałą okazją do wzmocnienia więzi pomiędzy wszystkimi członkami szkolnej społeczności oraz przygotowaniem do głębszego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

A.B.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć