Uczeń w roli przewodnika, wycieczka klasy 2f

W dniu 13 września 2019r. klasa II f wraz z wychowawcą Marcinem Tulejem udała się na pieszą wycieczkę po Przemyślu, pod tytułem "Uczeń w roli przewodnika". Uczniowie wyruszyli spod szkoły i idąc przez ulicę Basztową zahaczyli o mury miejskie z XVI i XVII wieku. Później przez ulicę Komisji Edukacji Narodowej udali się pod Kościół OO. Karmelitów. Po wysłuchaniu krótkiej historii o Zakonie Karmelitów Bosych przeszli do wieży Bazyliki Archikatedralnej. Uczniów czekała długa droga na punkt widokowy. Jednak przejście takiej ilości schodów było warte zobaczenia pięknej panoramy miasta Przemyśla. Po zejściu Pan Marcin Tulej oświadczył, iż ma dla swoich podopiecznych przygotowaną grę miejską. Klasa musiała podzielić się na trzy grupy. Każda z nich dostała kartkę ze wskazówkami, mapę, ołówek oraz busolę. Kapitanowie drużyn mogli używać telefonów, aby móc kontaktować się z wychowawcą w razie potrzeby. Start był pod Seminarium u podnóży zamku. koło Trzeba było uporać się z 15 trudnymi i wymagającymi myślenia wskazówkami, tak aby odnaleźć litery do hasła. W niektórych momentach grupy dały się zwieść i musiały wrócić się do wcześniejszego punktu. Pokonując kolejne elementy układanki uczniowie poznawali miejsca ciekawe i historyczne, usytuowane w parku miejskim oraz ciekawostki opisane na wskazówkach. Meta znajdowała się na Wzgórzu Trzech Krzyży, a hasłem okazało się nasze miejsce widokowe, "Zniesienie". W nagrodę każdy z uczniów dostał po cukierku, natomiast później wszyscy przeszli przez park i rynek do przemyskiej lodziarni. Po zjedzeniu pysznych lodów każdy udał się w swoją stronę z dawką pozytywnej energii.

Karolina Helon II f