Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

24 kwietnia miało miejsce zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych. Zaproszonych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli zgromadzonych w auli szkolnej przywitali: pani Beata Kryńska i pan wicedyrektor, Marek Magdziak. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i przekazaniu sztandaru szkoły nowym członkom pocztu sztandarowego z klas II przemówienia wygłosili: Dyrektor liceum, pan Tomasz Dziumak oraz Prezydent Przemyśla, pan Robert Choma. Natomiast w imieniu trzecioklasistów głos zabrali: Monika Wilk (III e) i Jakub Czerniak (III b). Przedstawiciele maturzystów złożyli też podziękowania Dyrekcji szkoły oraz nauczycielom.

Najdłużej trwało wręczanie nagród za sukcesy w olimpiadach i konkursach ogólnopolskich, osiągnięcia sportowe, świadectwa z wyróżnieniem, wzorową frekwencję oraz pracę społeczną.

Na wesoło pożegnali swoich starszych kolegów uczniowie klasy II d, Łukasz Bajda i Sebastian Barszczak. Przedstawili scenkę „Lekcja języka polskiego”, znaną z występów Krzysztofa Piaseckiego. Bardziej melancholijny nastrój wprowadziła Aleksandra Musiał z klasy II a, która zaśpiewała utwór L. Armstronga Dream a little dream of me ; akompaniowała jej Kamila Wiśniowska z klasy II a.

Po krótkiej części artystycznej, nad przygotowaniem której czuwał pan Jacek Betleja, uczniowie klas III udali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie odebrali świadectwa ukończenia szkoły i pożegnali się z wychowawcami.

Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości!

Poniżej lista osób nagrodzonych za sukcesy w olimpiadach i konkursach ogólnopolskich:

Mateusz Gemra (III a)
  • laureat II miejsca XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej - 2014/2015
  • finalista XL Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej - 2013/2014
  • finalista III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej - 2012/2013
  • finalista Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki – 2014/2015
  • zwycięzca Akademii Inwestora WSIZ - 2014/ 2015
  • laureat VII miejsca Konkursu Wiedzy Technicznej - 2014/2015
  • wyróżniony finalista Konkursu Matematycznego im. prof. J. Marszała
  • finalista Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. F. Leji - 2012-2013
  • II etap – okręgowy- Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym

Patryk Szczepański (III a)