Willkommen in Dresden!

Program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji Erasmus+ umożliwił nauczycielce języka niemieckiego, pani Monice Szoździe udział w kursie metodycznym „Go into the City. AuBerschulische Lernorte im Deutschunterricht”. Szkolenie odbyło się w dniach 15 - 19.07.2019 r. w Dreźnie. Stanowiło formę doskonalenia zawodowego nauczycieli języka niemieckiego służącą innowacyjności i poprawie jakości nauczania w obszarze pedagogiki muzealnej, kościelnej i teatralnej. Dzięki nowoczesnym, skoncentrowanym na uczniu metodom, muzeum okazało się żywe, kościół stał się miejscem spotkań, sztuka teatralna była środkiem dydaktycznym na lekcji języka niemieckiego.

Kurs rozwinął również kompetencje językowe nauczyciela. Prowadzący, pan Steffen Behnken posiadał ogromną wiedzę i dołożył wszelkich starań, aby szkolenie było ciekawe dla uczestników. Szczególne podziękowania należą się koordynatorce projektu z ramienia szkoły, pani Renacie Pobidyńskiej.