Siedemnasty już rajd Orłowicza przyciągnął sporą grupę młodzieży naszej szkoły. 30.09.2017r. wędrowaliśmy szlakami Pogórza Przemyskiego: niebieskim i czerwonym. Wyruszyliśmy z Koniuszy, gdzie stado hodowlanych danieli przywitało nas radosnym porykiwaniem. W trakcie wdrapywania się na najwyższy szczyt - Szybenicę (496 m n.p.m.)- witały nas pięknie rozwinięte kapelusze kani oraz niebieskie kwiaty zimowitów jesiennych. Kręty szlak wiódł przez las, był dość nieprzyjazny, bo błotnisty po niedawnych, długotrwałych deszczach. Prawdziwki i rydze spoglądały na nas zza powalonych pni. Korony drzew zaczynały przybierać kolorowe barwy jesieni. Szlak wiódł w coraz niższe partie Pogórza Przemyskiego, na Helichę (420 m n.p.m.), Wapielnicę (394 m n.p.m.), przez Zielonkę, Zniesienie i Park Zamkowy. Rajd zakończył się na Rynku Staromiejskim, gdzie czekał nas zasłużony poczęstunek.

Długa, bo szesnastokilometrowa, trasa dostarczyła niemało wrażeń uczniom klasy 2e i wszystkich klas pierwszych. 41 uczestników wędrowało pod opieką pań: Małgorzaty Krzeszowskiej, Bernadety Ożóg, Edyty Hrymak oraz pana dyrektora, Marka Magdziaka.
Zapraszam do udziału w następnym rajdzie, który odbędzie się 21 października.

Z turystycznym pozdrowieniem
Edyta Hrymak

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć