Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Z Juliuszem Słowackim od stu lat

W piątek 17 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji stulecia nadania I Liceum Ogólnokształcącemu w Przemyślu imienia Juliusza Słowackiego. Pan dyrektor Tomasz Dziumak wręczył nagrody zwycięzcom szkolnego konkursu recytatorskiego, Mateuszowi Mierzwińskiemu i Oliwii Kołocie. Mogliśmy też wysłuchać nagrodzonych recytacji.

W drugiej części uroczystości zapoznaliśmy się z trzema wykładami związanymi z życiem i twórczością Juliusza Słowackiego. Pan mgr Oskar Ostafin przedstawił referat pod tytułem "Podróże Słowackiego", zaś pan dr hab. Tomasz Pudłocki, prof. UJ, opowiedział o "Słowackim, jako wyzwaniu w okresie kreowania mitów o bohaterach narodowych przed I wojną światową". Jako trzecia wystąpiła nauczycielka naszej szkoły, mgr Biserka Čejović, z wykładem "Wieszcz, Julek i Kołdrian, czyli poety życie po życiu".

Gospodarzami wydarzenia było I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu oraz Towarzystwo Przyjaciół Nauk w PrzemyśluKategoria: