W bieżącym roku szkolnym odbył się już XXXII Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała. W piątek, 10 lutego, w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie miało miejsce podsumowanie i zakończenie jego tegorocznej edycji. Na uroczystą galę, połączoną z rozdaniem nagród i dyplomów, zaproszeni zostali również uczniowie naszej szkoły, którzy uzyskali tytuły laureatów bądź wyróżnionych finalistów. Są to:

Paweł Duplaga – laureat II miejsca, poziom klas III;
Ignacy Kuchciński – laureat II miejsca, poziom klas I;
Kacper Górka oraz Marcin Pałczak – wyróżnieni finaliści, poziom klas I.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in. córka pana prof. Jana Marszała oraz inicjator i długoletni organizator konkursu, pan dr Eugeniusz Śmietana, będący aktualnie honorowym przewodniczącym konkursu. Obecni byli również przedstawiciele starostwa oraz uczelni wyższych, w tym m.in. Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej. W części artystycznej przedstawiono krótko życiorys patrona konkursu oraz przeczytano wspomnienia uczniów profesora o Nim. Nie zabrakło też elementów wokalno - tanecznych. Wystąpił zespół tańca ludowego oraz szkolny zespół muzyczny wykonujący współczesne standardy.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów na matematycznej niwie!

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć