Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).
AKCJA - HAPPENING
ZAMIENIAMY MAKULATURĘ, SZKŁO, PLASTIKI, ELEKTROŚMIECI NA WITAMINY DLA MŁODZIEŻY I DZIECI


W pierwszy dzień wiosny - 21 marca 2016 roku Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu tradycyjnie, po raz szósty na przemyskim Rynku zorganizowało edukacyjną Akcję – Happening pod hasłem „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastik i elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy.

Akcja – Happening ma na celu edukację dzieci i młodzieży na temat konieczności selekcji surowców wtórnych oraz ich recyklingu. Wolontariusze z naszej szkoły sprawnie i z uśmiechem na twarzy pomagali w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia. W zbiórce surowców rywalizowała młodzież przemyskich szkół, która walczyła o nagrody Prezydenta Miasta Przemyśla. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności Słowaka udało nam się zająć I miejce.

Tegoroczna impreza miała bardzo atrakcyjny program. Szczególną uwagę publiczności zwracała wystawa prac plastycznych, przygotowanych z surowców wtórnych przez wychowanków przemyskich przedszkoli i szkół podstawowych, pokaz mody ekologicznej oraz konkurs na najpiękniejszą - ekologiczną Marzannę. Impreza wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko dzieci i młodzieży, ale i osób dorosłych. Świadczy o tym ilość zebranych surowców – prawie 21 ton , tj.:
• 11,641 ton elektrośmieci,
• 9,217 ton makulatury,
• 11,641 ton elektrośmieci,
• 4 590 sztuk butelek plastikowych,
• 1358 sztuk butelek szklanych, za które rozdano 1,2 tony jabłek,
• 23 575 sztuk baterii, za które rozdano ok. 200 kg cukierków.

Przedstawicielom zwycięskich szkół symboliczne czeki wręczył Wiceprezydent Miasta Przemyśla – Grzegorz Hayder.

Bardzo dziękuję wolontariuszom, którzy w deszczu i zimnie pomagali w przeprowadzeniu tej akcji, a są to: z klasy I c - Monika Mościszko, Gabriela Ostrasz, Gabriela Hajduk, Karolina Kurpyta, Maciej Kanikuła, Paweł Adamski, Klaudia Kordek, Natalia Burdziak, Justyna Baran, Sara Barszczak, Jakub Trzyna, Jakub Krawiec, z klasy II b – Klaudia Garbacik, Izabela Trojnar, Daniel Bałut, z klasy II d – Jakub Makar, Nina Romanko, Katarzyna Wielgosz, Iza Pyrcz, Aniela Sydor, Konrad Latusek, Bartłomiej Pieróg, Karol Mazurek, z klasy III b – Wiktor Kozik. Mam nadzieję, że za rok uda nam się powtórzyć ten sukces.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas – Beata Kryńska


Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć