Delegacja uczniów w Budapeszcie

26 czerwca 2017 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w jednodniowym wyjeździe do Budapesztu, jako członkowie oficjalnej delegacji polskiego parlamentu , której przewodniczył Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński. Celem podróży były uroczystości związane z odsłonięciem w Budapeszcie pomnika Henryka Sławika oraz Józsefa Antalla - Polaka i Węgra, którzy podczas II wojny światowej uratowali ponad 5 tys. Żydów. W wyjeździe tym, na zaproszenie Marszałka Marka Kuchcińskiego, naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2a: Jan Busz oraz Katarzyna Domagalska pod opieką pani Renaty Pobidyńskiej. W delegacji uczestniczył również Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma.

Po przylocie do Budapesztu wzięliśmy udział w uroczystym odsłonięciu pomnika, a następnie udaliśmy się do Ambasady RP. W drodze powrotnej na lotnisko zatrzymaliśmy się jeszcze przy kilku bardzo ważnych dla Polski pomnikach, m.in. przy pomniku Józefa Bema oraz przy Pomniku Obrońców Twierdzy Przemyśl. Była to niezwykła przygoda, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Kasia Domagalska

Zdjęcia i pełna relacja na stonie przemysl.pl