Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Kwietny Bieg

Głównym celem organizowania Kwietnego Biegu jest upamiętnienie momentu rozbudzenia ducha wolności, którego dokonał wśród Polaków Ojciec Święty Jan Paweł II w trakcie swojej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. Nazwa biegu pochodzi od niezliczonych wiązanek kwiatów jakimi witano Karola Wojtyłę w czerwcu 1979 roku.

Trasa VI Kwietnego Biegu prowadzi wokół granic Polski przez teren 201 gmin nadgranicznych. Biegacze, a są nimi głównie mieszkańcy poszczególnych społeczności gminnych, niosą biało-czerwoną szarfę – symbol ciągłości biegu. Sztafeta porusza się drogami publicznymi i od dnia 26 maja br. od godziny 17.00 trwać będzie bez zatrzymywania przez 24 godziny na dobę do 10 czerwca 2009. W roku 2009 start i meta sztafety znajdować się będą w Starym Sączu. Na trasie liczącej 3.530 kilometrów ze zmęczeniem, słabością i różnymi warunkami atmosferycznymi będzie łącznie zmagać się kilkadziesiąt tysięcy biegaczy.

Kwietny Bieg w Przemyślu.

Na teren Podkarpacia VI Kwietny Bieg zawitał 27 maja 2009r. Do granic Przemyśla sztafeta dotarła z niewielkim opóźnieniem ok. godziny 7.15. Biało-czerwoną szarfę przenieśli i przekazali funkcjonariusze Ochotniczej Straży Pożarnej z Kniażyc. Po podziękowaniach, gratulacjach i wykonaniu wspólnego zdjęcia na odcinek przemyskiego etapu wyruszyła 36 osobowa grupa biegaczy złożona z uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Na jej czele biegli zawodnicy Przemyskiego Klubu Biegacza „Twierdza” tj. Krzysztof Popławski (chorąży biegu), Robert Preizner i Marek Żuk. Ulicami: Herburtów i Juliusza Słowackiego kolumna zmierzała w kierunku pomnika Jana Pawła II znajdującego się na Placu Niepodległości. Tam już od wczesnych godzin rannych rozbrzmiewały słowa papieża jakie wypowiadał przy okazji swoich pielgrzymek do Kraju.

Zanim jednak biegacze tam dotarli, do biegu dołączyła jeszcze 9 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Usługowo, Hotelarsko-Gastronomicznych oraz 10 osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II. Dotarłszy pod pomnik, uczestnicy Kwietnego Biegu zostali powitani przez Naczelnika Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego w Przemyślu pana Zbigniewa Rużyckiego. Następnie nastąpił moment złożenia u stóp pomnika wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy. Na koniec tej krótkiej uroczystości odśpiewano „Barkę”, po czym ulicami prowadzącymi przez centrum miasta biegacze wyruszyli w kierunku miejscowości Medyka. Spotkanie z kolejnymi uczestnikami sztafety nastąpiło w Hureczku nad Sanem o godzinie 8.15 gdzie szarfę przekazano na ręce wójta gminy - pana Marka Iwasieczko.

Uczestników i organizatorów biegu od początku wspierali ludzie dobrej woli, władze miejskie i służby mundurowe, dlatego też należą się im wszystkim wielkie podziękowania. Przemyski etap, mimo padającego czasem deszczu, przebiegł sprawnie i bezpiecznie, a jego uczestnicy - choć przemoczeni - zakończyli go z uśmiechem i wielką satysfakcją. Wszyscy oni przesyłają pozdrowienia dla innych biegaczy pokonujących kolejne kilometry trasy Kwietnego Biegu.

Do zobaczenia w przyszłym roku na trasie
Tomasz Dziumak - koordynator odcinka przemyskiego.

Strona główna Kwietnego Biegu


Kwietny Bieg 2008

Kwietny Bieg 2009