Dnia 10 grudnia 2014 r. w Hotelu "Rzeszów" odbyła się uroczystość wręczenia nagród szczególnie uzdolnionym uczniom z województwa podkarpackiego. 231 osób otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów, a część z nich dodatkowo stypendia Ministra Edukacji Narodowej. Stypendystą Prezesa Rady Ministrów został m. in. uczeń naszej szkoły, Mateusz Gemra z klasy 3 a. Mateusz otrzymał to wyróżnienie po raz drugi w ciągu edukacji w I Liceum Ogólnokształcącym, a zasłużył na nie, uzyskując najlepszą średnią w szkole i najwyższe osiągnięcia. w minionym roku szkolnym.
Galę uświetnił występ chóru złożonego z uczniów Gimnazjum nr 5 w Przemyślu, I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu (z klasy 3 a) oraz członków Przemyskiego Chóru Kameralnego "Vox juvenum". Za przygotowanie muzyczne i dyrygenturę odpowiadał pan Piotr Szelążek. Spotkanie rozpoczęło się od hymnu narodowego. Następnie chór wykonał utwór pt. "Dzień jeden w roku". Po wręczeniu nagród uczniowie zaśpiewali także piosenki: zuluską "Syiahamba" oraz "Dzwonki sań". Występ został pozytywnie odebrany przez widzów, szczególnie spodobała się "Syiahamba"wykonana przy akompaniamencie bębna.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć