We wtorek 12 października br. o godzinie 10:00 w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie odbyło się spotkanie uczniów z Rzecznikiem Praw Dziecka - Markiem Michalakiem. W spotkaniu uczestniczyli także: Małgorzata Chomycz - Wicewojewoda Podkarpacki, nadinspektor Józef Gdański - Komendant Wojewódzki Policji oraz prof. dr hab. Jerzy Posłuszny - Rektor Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. W konferencji dotyczącej praw dziecka wzięli również udział uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie oraz dzieci z VIII publicznego przedszkola w Rzeszowie. Przedszkolaki wykonały wspólny taniec w charakterystycznych dla miasta strojach rzeszowskich, zaś licealiści zaprezentowali prezentację multimedialną oraz poprowadzili debatę z ekspertami, która w bardzo obrazowy sposób pokazała, jakie prawa przysługują dzieciom.
W spotkaniu uczestniczyło 14 uczniów z naszego liceum. Opiekunem grupy była Pani Profesor Agata Szałajko. sprawozdanie sporządzili uczniowie biorący udział w spotkaniu

sprawozdanie sporządzili uczniowie biorący udział w spotkaniu