Sto dni przed maturą – bal maturzystów

Tegoroczna studniówka uczniów klas maturalnych I Liceum Ogólnokształcącego miała miejsce 3 lutego w hotelu w Arłamowie. Po zrobieniu zdjęć klasowych, około godziny 19.00, bal został oficjalnie rozpoczęty. Uczennica klasy 3 c, Małgorzata Świetlicka, przywitała Dyrektora I Liceum, pana Tomasza Dziumaka, Wicedyrektora, pana Marka Magdziaka, Grono Pedagogiczne, Prezydenta Miasta Przemyśla, pana Roberta Chomę, rodziców, w szczególności Komitet Organizacyjny studniówki, wszystkich zaproszonych gości oraz maturzystów. Następnie zabrali głos Przewodniczący Komitetu Studniówkowego, pan Wit Więch oraz Prezydent Przemyśla, pan Robert Choma. W imieniu uczniów przemówili Małgorzata Świetlicka (3 c) oraz Przemysław Jabłecki (3a), złożyli oni podziękowania nauczycielom oraz rodzicom. Wychowawcy otrzymali wiązanki kwiatów. Tę część uroczystości zamknęło przemówienie Dyrektora, pana Tomasza Dziumaka, który zakończył słowami Mickiewicza: „Poloneza czas zacząć”. Po uroczystym tańcu rozpoczęła się już mniej oficjalna część balu. Maturzyści bawili się do rana przy muzyce. Zabawę urozmaiciły skecze w wykonaniu klas 3 c i 3 h.

I tak studniówka stała się wspomnieniem; pozostaje nam życzyć maturzystom powodzenia na zbliżającej się coraz szybszymi krokami maturze…

Autor zdjęć: Rafał Niebieszczański.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć