Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Wymiana z Paderborn

W dniach 3-11 czerwca 14 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycielek języka niemieckiego, Moniki Szozdy i Joanny Juchy przebywało z rewizytą w Paderborn (Niemcy). Wyjazd odbył się w ramach wymiany międzyszkolnej z Gimnazjum Schloss- Neuhaus.

Program zaczął się od gry miejskiej, następnego dnia delegacja z Polski została oficjalnie przywitana przez dyrektor szkoły, panią Evę Sprenger. Przed południem uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach lekcyjnych, później zwiedziliśmy muzeum Heinza Nixdorfa, a wieczorem cała grupa spotkała się w kręgielni. W środę oprócz hospitacji lekcji odbyły się zajęcia sportowe w Ahornsportpark. Atrakcją tego dnia był oczywiście squash. W czwartek pojechaliśmy na całodniową wycieczkę do Münster, miasta rowerów, gdzie zwiedziliśmy zoo. Następnego dnia odbyło się spotkanie w ratuszu miejskim z zastępcą burmistrza, panem Martinem Pantke. Po południu uczniowie przeżyli przygodę w escape room. Dla większości był to najlepszy punkt programu. Sobota była dniem wolnym od wspólnego programu, a w niedzielę na zakończenie naszego pobytu w Paderborn zorganizowano grill z pieczeniem tradycyjnych kiełbasek dla wszystkich uczestników wymiany i ich rodzin. Dla wszystkich pobyt w Paderborn pozostanie niezapomnianym przeżyciem.

Dziękujemy koordynatorom z Niemiec za perfekcyjne przygotowanie programu, a zwłaszcza pani Louise Groben.


           
Kategoria: