„Na styku technik na styku kultur”

Pod koniec listopada zakończyły się trwające tydzień warsztaty plastyczne, zorganizowane przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek. Projekt, którego partnerem był m. in. nasza szkoła, miał na celu przybliżyć uczniom szkół ponadgimnazjalnych zagadnienia z dziedziny kultury i sztuki.

Grupa 15 osób z różnych klas chętnie podjęła wyzwanie zmierzenia się z różnymi technikami malarskimi, tym bardziej, że część uczniów rozwija swoje zainteresowania w tym kierunku.

Zajęcia odbywały się w Piwnicy Artystycznej pod Niedźwiadkiem przez 5 dni. Młodzież uczestniczyła w wykładach na temat różnych kierunków w sztuce, procesu tworzenia dzieła, korelacji sztuki z życiem codziennym. Po części teoretycznej następowały ćwiczenia praktyczne. Zajęcia prowadzone były przez artystów plastyków związanych z Przemyślem, którzy maja na swoim koncie wystawy krajowe i międzynarodowe. Pod ich czujnym, nieraz krytycznym okiem uczniowie naszego liceum próbowali odnaleźć swój styl w różnorodnych technikach, takich jak akwarela, kolaż, gwasz, impasto czy batik.

Wspólne działania, rozmowy z artystami wpłynęły na przyjazną, pełną akceptacji atmosferę warsztatów, a twórcze zmagania zostały uwiecznione w wydanym folderze [dostępnym w bibliotece szkolnej].

Wszystkie prace plastyczne można podziwiać w Piwnicy Artystycznej pod Niedźwiadkiem, gdzie 29 listopada odbył się wernisaż wystawy.

W warsztatach plastycznych uczestniczyli:
Karolina Serkis [I G], Wiktoria Kazienko [II A], Michalina Lubińska, Sara Kasprzyk, Klaudia Miesiąc, Karolina Pastucha, Marzena Ścirko, Kamila Toruń [ wszyscy z kl.II F], Przemek Hładysz, Kamil Kałamarz i Miron Kwieciński [kl. II G], Ada Pusz [IIIA], Magda Walat [III F], Katarzyna Ścira [III G], Mateusz Gaszyński [III C].

Anna Szopa