W Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, w dniu 29 listopada 2016 r. miała miejsce uroczysta Gala, podczas której uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wręczone zostały stypendia i nagrody pieniężne ufundowane przez Zarząd Województwa Podkarpackiego za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W spotkaniu, którego gospodarzem był Pan Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, uczestniczyła Pani Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty. Wyróżnienia przyznawane są uczniom w ramach realizacji programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu”.

Naszą szkołę reprezentowali:
Aleksandra Biczek, Kacper Górka, Ignacy Kuchciński, Mateusz Nizio, Zuzanna Szott Karolina Terpiłowska -kl.1a;
Michał Ekiert - kl.1e;
Karol Chromiak - kl 1f;
Daniel Bałut - kl. 3b;
Marcin Hamielec- absolwent.

Ten dzień był również okazją dla stypendystów do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.