Dzień Edukacji Narodowej

„Dzień Edukacji Narodowej, przypadający 14 października, jest w naszym kraju świętem państwowym, ustanowionym w rocznicę utworzenia w 1773 roku - na wniosek ówczesnego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego i z inicjatywy księdza Hugona Kołłątaja - Komisji Edukacji Narodowej. Jest to oficjalne święto wszystkich pracowników oświaty. (…) Należy także wiedzieć, że Światowy Dzień Nauczyciela obchodzony pod patronatem UNESCO od 1994 roku przypada w dniu 5 października”. Tymi słowami dyrektor szkoły, p. Tomasz Dziumak, 13 października powitał zaproszonych gości, grono pedagogiczne, pracowników szkoły i zgromadzonych w auli uczniów. Po przemówieniu zostały wręczone nagrody przyznawane przez dyrektora szkoły. Otrzymały je następujący nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi: Aneta Bednarczyk, Joanna Choma, Lucjan Fac, Katarzyna Harasimowicz-Gąska, Tomasz Kolaszkiewicz, Małgorzata Krzeszowska, Renata Majewska, Bożena Opalińska, Anna Owsiana-Konieczny, Renata Pobidyńska, Jerzy Sadowski-Frączek, Paweł Trojnar, Bożena Witkowska, Teresa Oleksów, Barbara Kużniar i Lucyna Szymańska. Następnie tradycyjne życzenia przekazali nauczycielom przewodniczący Rady Rodziców p. Marek Łabuński oraz przewodnicząca Samorządu Szkolnego Aleksandra Kubicka, uczennica kl. II e. W części artystycznej wystąpili uczniowie kl. II c przygotowani przez p. Edytę Rudnicką i p. Annę Szopę. Była ona poświęcona Fryderykowi Chopinowi, najwybitniejszemu kompozytorowi romantycznemu.
    Natomiast 14 października na gali miejskiej, zorganizowanej w Zamku Kazimierzowskim, nagrodę Prezydenta Miasta otrzymała p. Monika Szozda. Uroczystość uświetniła nasza młodzież: przygotowany przez p. Joannę Cioch chór złożony z uczniów kl. IIIa1 i IIIa2 odśpiewał hymn państwowy, zaś Wiktoria Wach, uczennica kl. III h, zaśpiewała piosenkę pt.„Adagio”. Następnego dnia dyrektor szkoły, p. Tomasz Dziumak, odebrał w Rzeszowie Nagrodę Kuratora Oświata. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy, by pamięć o nauczycielach trwała cały rok.

Wkrótce więcej zdjęć