EKO - metamorfoza

20 oraz 27 czerwca 2013 roku w ILO miała miejsce eko-metamorfoza, czyli przedsięwzięcie pół żartem, pół serio o tym co robić, aby ekologia towarzyszyła nam na co dzień. Społeczność szkolna obejrzała przedstawienie, w którym wystąpili uczniowie klas I i II liceum: Justyna Budnik, Aleksandra Dobrowolska, Agata Lorek, Karolina Kurcz, Paweł Wojnarowicz, Alicja Gwiazda, Kinga Katan, Patrycja Kalawska, Ireneusz Styś i Bartosz Śmigielski. Dekoracje i stroje z makulatury i plastiku do przedstawienia wykonały uczennice klasy Ib : Agata Lorek, Aleksandra Dobrowolska i Justyna Budnik.

Po przedstawieniu Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Pani Elżbieta Duplaga, Pan Dawid Geleta z Referatu Ochrony Środowiska UM oraz Przedstawiciel ZUK, Pan Krzysztof Sycz wygłosili prelekcję nt. selektywnej zbiórki odpadów i zachowań pro-ekologicznych.

Organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia był Klub ekologów LYNX.

27 czerwca 2013r – Eko-metamorfoza 2

W powyższym okresie społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę makulatury i elektro śmieci oraz sadzenie drzewek i krzewów ozdobnych przed budynkiem szkolnym.

• Osoby, które brały udział w akcji sadzenia drzewek, krzewów i pnączy w dniu 27.06.2013r to Aleksandra Dobrowolska, Agata Lorek, Andżelika Kowalska, Joanna Wronowska, Paulina Szczygielska, Magda Szczypek, Magda Bobek, Maja Podwyszyńska z kl. Ib, Mateusz Gemra z Ia, Jan Sośnicki, Sebastian Wiśniowski i Maciej Morawski z Id .

• Osoby, które brały udział w zbiórce odpadów to uczniowie i nauczyciele ILO. Szczególne podziękowania Samorządowi Szkolnemu oraz opiekunowi samorządu, Pani Annie Golatowskiej , a także Pani Edycie Hrymak za pomoc przy organizacji zbiórki . Udało nam się zebrać 770 kg łącznie.

Organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia był Klub ekologów LYNX.