Film w „Słowaku” - reminiscencje pofestiwalowe

Film w „Słowaku” -reminiscencje pofestiwalowe

W ramach Festiwalu Filmowego dn. 14.06.2013 odbyły się warsztaty filmowe dla uczniów liceum i Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształtującego w Przemyślu. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Patryka Nizińskiego z kl. Ib i Sebastiana Wiśniowskiego z kl. Id. Kilka zespołów tworzyło własne filmy, plenerami były najczęściej boisko, szatnie i szkolne korytarze. Opiekę nad młodymi filmowcami sprawowały pani Ewa Musiał i Anna Szopa.

Na wytrwałych kinomanów czekała jeszcze jedna atrakcja- Czerwcowa Noc Filmowa z 14 na 15 06. 2013. Kilkudziesięciu uczniów liceum i gimnazjum pod opieką nauczycieli: Ewy Musiał, Anny Szopy, Agaty Szałajko i Anny Kuczkowskiej uczestniczyło w całonocnej imprezie. W dwóch salach odbywały się równolegle projekcje filmów: w sali 22 Magia kina- „Metropolis”, „Historia kina w Popielawach”, „Czekolada”, zaś w sali 35 Kino noir, kino oldskulowe- „Casablanka”, „Artysta”, „Brunet wieczorową porą”. Spośród obejrzanych filmów, jak co roku, uczniowie wybrali najlepszy obraz, tym razem wygrała „Czekolada” w reż. L. Hallstroma, zaś na drugim miejscu uplasował się „Artysta” w reż. M. Hazanavicusa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - Kliknij TUTAJ !