Futbol amerykański

W dniu 10.12.2012r w sali gimnastycznej I LO odbyły się pierwsze w Przemyślu warsztaty z futbolu amerykańskiego . Naszą szkołę odwiedził zespół ” Przemyśl Bears”. Pan Bartek Wardęga, jeden z założycieli i trenerów Przemyskich Niedźwiedzi zapoznał młodzież „Słowaka” z tajnikami tej nieznanej jeszcze dyscypliny sportu. Klub Futbolu Amerykańskiego w Przemyślu zapewne dla większości to nowość, a dla niektórych może nawet abstrakcja. Każdy kto widział mecz futbolu amerykańskiego w telewizji ten wie, że dyscyplina ta należy do jednej z najbardziej widowiskowych i interesujących, a atmosfera panująca na stadionie podczas meczu jest bardzo gorąca. Dzięki wizycie naszych gości również i młodzież I LO mogła zasmakować emocji związanych z tą grą. Na początku Pan Wardęga opowiedział o historii klubu i samej dyscypliny w Polsce, a następnie uczniowie I LO rywalizowali w grze zwanej futbolem flagowym. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a licealiści chętnie brali w nich udział. Warsztaty, które odbyły się w I LO były pierwszymi w cyklu zajęć jakie przeprowadzą przedstawiciele „Przemyśl Bears”. Po zakończeniu wizyt w szkołach rozpocznie się szkolna liga futbolu flagowego. Dlatego też zapraszamy chętnych, którzy chcieliby stanowić pierwszą w historii I LO reprezentację futbolu amerykańskiego. Zapraszamy do zgłaszania się zarówno dziewczęta jak i chłopców do nauczycieli wychowania fizycznego.