RUSZYŁA DRUGA EDYCJA PROGRAMU "W SIECI DESIGNU"

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu wraz z uczniami V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie uczestniczyli w programie naukowo dydaktycznym - "W Sieci Designu", prowadzonym w ramach współpracy z Wydziałem Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki.

W tym tygodniu miało miejsce spotkanie w V Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, którego uczestnikami byli również uczniowie naszej szkoły. Tym razem dotarli oni do byłej stolicy bez opóźnienia. Tematem wykładu była nowa idea programu naukowo-dydaktycznego prowadzonego w ramach współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie i V LO w Krakowie - Game Space (Gra z Przestrzenią).
"Widzisz Synu, tutaj Czas zamienia się w Przestrzeń"
Pani Prodziekan dr hab. Joanna Kubicz prof. ASP oraz Pan Ryszard Michalski prof. ASP przedstawili nowe reguły programu oraz małe podpowiedzi dotyczące realizacji tematu. Nie obyło się bez prezentacji ubiegłorocznych dokonań naszych uczniów w projekcie "W sieci designu" (nadzorowanych przez Pana Piotra Kisiela). Stały się one przykładem dla nowych uczestników, a zarazem źródłem inspiracji do tworzenia. Obecna edycja programu będzie miała zasięg międzynarodowy i uczestniczyć w programie będą uczniowie oraz studenci z Włoch i Belgii.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do programu, które nie są jeszcze zarejestrowane proszone są o kontakt z Panem Piotrem Kisielem. Teraz czekamy już tylko na dalsze sukcesy naszych uczniów w projekcie "Game Space".