Doczekaliśmy się…

Rok szkolny 2011/2012 dobiegł końca. Pożegnaliśmy go uroczyście w dniu 29 czerwca. O godzinie 9.15 społeczność Słowaka zgromadziła się w Archikatedrze na mszy świętej. W czasie homilii ks. Stanisław Piegdoń przypomniał nam, że w szkole ważne są osiągnięcia uczniów, dobrze wyposażone i estetyczne pracownie, ale ważniejsza jest wzajemna życzliwość, to byśmy byli – uczniowie i nauczyciele – pięknymi ludźmi.

Z katedry do liceum przeszliśmy ulicami Przemyśla w pochodzie, po czym nastąpiła oficjalna część uroczystości, prowadzona przez panią Edytę Hrymak i pana Artura Derdziaka. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przez klasę II a przemawiali: przedstawiciel Posła Piotra Tomańskiego, pan Jarosław Stasieczek; Dyrektor szkoły, pan Tomasz Dziumak; Prezydent Przemyśla, pan Robert Choma i Przewodniczący Rady Rodziców, pan Marek Łabuński, a także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Gabriela Adamek i Daniel Wolański. Wszyscy kierowali słowa podziękowania do nauczycieli, składali gratulacje dla uczniów za osiągnięte sukcesy i zachęcali do refleksji nad wykorzystaniem zarówno minionego roku szkolnego, jak i nadchodzących wakacji.

Następnie uczniowie klasy II a, przygotowani przez Panią Annę Szopę, wykonali hymn Słowaka. Można było już przejść do wręczenia nagród i dyplomów za sukcesy w olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych, czy też za działalność społeczną i wzorową frekwencję. Również uczniowie, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem, mieli zaszczyt odebrać je z rąk Pana Dyrektora. Godnych nagrodzenia, nie tylko gromkimi brawami, które rozlegały się w auli, było wielu uczniów, dlatego ta część uroczystości przedłużyła się.

Zanim młodzież rozeszła się na spotkania z wychowawcami, obejrzeliśmy jeszcze przedstawienie Podróże nauką życia, przygotowane przez uczniów klas IIc, IIh, Ib i IId pod kierunkiem pani Beaty Kryńskiej. Mogliśmy też podziwiać taniec Gabrieli Adamek z II h (uczestniczyła ona w Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych i wraz z grupą została dwukrotną Wicemistrzynią Polski) z jej scenicznym partnerem, Adrianem Ogonowskim, który wystąpił u nas gościnnie.

Zakończenie roku klas 1-2 (1)
Zakończenie roku klas 1-2 (2)